»Leta 2022 smo naredili lastno anketno raziskavo. Skoraj četrtina vprašanih, izključno ženske, je navedla, da jih je delodajalec na razgovoru že vprašal o načrtovanju družine.«
»Ugotovili smo, da si ne želijo biti posvojeni ali nameščeni v rejniško družino ter da je zanje ustrezneje bivanje v dijaškem domu.«
»Dekleta se na zaposlitvenih razgovorih še vedno sprašuje, ali imajo otroke oz. ali v kratkem načrtujejo družino.«
»Od tega, da ženske na razgovorih sprašujejo, ali načrtujejo družino, do tega, da nekateri oglasi sistematično iščejo ženske npr. za natakarice.«
»Število kaznivih dejanj, ki jih povezujemo z nasiljem v družini, se je povečalo za 10 odstotkov.«
»Zakon o delovnih razmerjih izrecno prepoveduje, da na razgovoru za zaposlitev sprašuješ kandidata glede njegovega družinskega stanja oziroma načrtovanja družine, tako da je to nezakonita praksa. Pozivam vse delodajalce, da se tega držijo.«
»Po pisanju politične biografije Antona Korošca je bil Rožengrunt, ki obravnava žensko nasilje v štajerskih kočarskih družinah, naravno nadaljevanje mojih raziskav medvojne slovenske družbe z večinskim kmečkim prebivalstvom.«
»Ta ukrep, ki spoštuje naša etnična načela, priznava družino v vsej njeni raznolikosti.«
»Zame, mojo družino in tudi vse, s katerimi sem vsakodnevno v stiku in zaradi narave mojega dela jih ni malo. Če sem slučajno pozitivna, jih takoj zaščitim.«
»V razgovorih ob obisku nihče ni podajal nobenih navodil.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju